•  
 • Připojení k internetu
 • Webhosting
 • Server housing
 • Virtuální servery
 • Telefon
 • EZS a CCTV
 • IT Služby
 • O nás
 • Kontakt
 •  
 • Optické připojení Praha 6 - Břevnov

  Přístup k 1 Gbps portům FTTB sítě SPOJE.NET

  Optická páteřní síť SPOJE.NET je většinou dovedena na jediné místo v majitelem objektu určených prostorách a další domovní rozvody jsou pak obykle realizovány metalickými kabely.

  FTTB: Fiber To The Building [cs.wikipedia.org]

  Kapacita páteřní sítě v takovém případě typicky dosahuje rychlosti 1 Gbps (s tím, že v případě potřeby existuje teoretická možnost navýšení kapacity až na 10 Gbps). Koncové přípojky v takto připojených objektech ovšem obvykle využívají jako médium 100 Mbps ethernet - jednak kvůli vyšším pořizovacím nákladům (v řadě případů i na straně klienta) a dále i proto, že rychlost připojení u internetových tarifů v ceníku zatím 1 Gbps médium nevyžaduje. Existují důvody, proč se k síti SPOJE.NET (a tím i CZFree.NET) připojit pomocí média 1 Gbps ethernet: ať už jde o latenci packetů nebo o rychlost přenosů dat mezi uživateli místní sítě. Připojení pomocí 1 Gbps portu je také možné použít k odběru internetové konektivity bez agregace či s nízkou agregací za smluvní velkoobchodní ceny.

  Přístup k 1 Gbps portu páteřní sítě SPOJE.NET je možný za jednorázový zřizovací poplatek 2500 Kč (bez DPH). Jde o cenu za upgrade existující 100 Mbps přípojky na 1 Gbps - viz též podmínky instalace připojení na klíč. V případě instalace nové přípojky jde tedy o příplatek k ostatním pořizovacím nákladům, nikoliv o konečnou částku.

  Připojení optickým vláknem typu FTTH

  Optickou síť SPOJE.NET je ve vybraných lokalitách v Břevnově možné dovést přímo až do bytu uživatele nebo do provozovny firemního klienta.

  FTTH: Fiber To The Home [cs.wikipedia.org]

  Výhoda takového přípojení spočívá v tom, že jeho funkčnost není závislá na žádných aktivních síťových prvcích mimo prostory pod dohledem. Optické připojení také eliminuje riziko poškození aktivních síťových prvků a počítačů klienta v důsledku indukovaného přepětí (například při bouřkách při úderech blesku v blízkosti metalických kabelů). Připojení typu FTTH je také možné použít k velkoobchodnímu odběru neagregované internetové konektivity
  za smluvní ceny.

  Zřizování optických přípojek typu FTTH je v dosahu sítě SPOJE.NET možné za jednorázový zřizovací poplatek 10000 Kč (bez DPH). V ceně je zahrnuta dodávka mediakonvertoru (100 Mbps nebo 1 Gbps) a práce techniků (zejména natažení a svařování vlákna). V tomto případě nemá na cenu žádný vliv, zda jde pouze o upgrade stávající metalické přípojky, nebo o zřízení nové přípojky. Cena se týká pouze prostor v bezprostředním dosahu optické páteřní sítě SPOJE.NET (do 100 m) - v případě nutnosti tažení optického vlákna na větší vzdálenosti by bylo nutné cenu kalkulovat podle náročnosti trasy a instalace vlákna, počtu svárů na trase, množství spotřebovaného materiálu (vlákna), apod.

  Propojení vlastní optické sítě s optickou sítí SPOJE.NET

  V případě přímého propojení vlastních optických rozvodů se sítí SPOJE.NET jsou podmínky instalace typicky podobné podmínkám instalace FTTH přípojky. Propojení sítí by bylo typicky realizované optickou spojkou (pigtailem) v optické vaně jedné z propojujících se stran. Přímé propojení optickým vláknem v jediném místě je možné použít k běžnému připojení k Internetu dle ceníku SPOJE.NET, k velkoobchodnímu odběru neagregované internetové konektivity za smluvní ceny nebo pouze k přístupu do sítě CZFree.Net. V případě požadavku na průchod optické trasy dále za infrastrukturu SPOJE.NET by bylo nutné si příslušnou vyhrazenou část optické sítě SPOJE.NET pronajmout.

  V případě, že by šlo o propojení s jiným CZFree.Net cloudem s vlastním CZF ASN, tak by bylo možné propojení využít k peeringu v rámci sítě CZFree.NET (CZF BGP), V případě, že by šlo o propojení s jiným internetovým poskytovatelem s vlastním ASN, by síť SPOJE.NET uvítala peering na úrovni veřejných internetových adres (BGP).

  SZPI

  Státní zemědělská a potravinářská inspekce vede od 1. 10. 2022 seznam internetových stránek s nabídkou nebezpečných potravin nebo jejichž obsah závažným způsobem porušuje požadavky stanovené právními předpisy. SPOJE.NET jako poskytovatel služby přístupu k internetu na území České republiky zamezí přístupu ke stránkám uvedeným v seznamu.

  VOP

  S platností od 1. 7. 2022 dochází ke změně Všeobecných obchodních podmínek. Zveřejňujeme informace k využití změny poskytovatele podle § 34a zákona 127/2005 Sb. a dále dokumenty vzor smlouvy, vzor firemní smlouvy a vzor tzv. "Shrnutí smlouvy".

  GDPR

  Prohlášení o ochraně osobních údajů naleznete zde.

  Praha  1  2  6  7  8 

  Břevnov - Střešovice 

  Strahov - Hradčany - Malá Strana - Staré Město - Ořechovka - Petřiny - Letná - Dejvice - Bubeneč - Bubny - Hanspaulka - Baba - Podbaba - Trója - Kobylisy - Klecánky - Husinec

  Seznam ulic »

  Arachne Labs
  CZFree.Net

  Neutral czFree eXchange