•  
 • Připojení k internetu
 • Webhosting
 • Server housing
 • Virtuální servery
 • Telefon
 • EZS a CCTV
 • IT Služby
 • O nás
 • Kontakt
 •  
 • Do It Yourself - Připojte se svépomocí

  k bezdrátovým nebo kabelovým přístupovým sítím SPOJE.NET

  Pro pokročilé uživatele nabízíme možnost provést instalaci přípojky k Internetu vlastními silami. Je nutné dodržet ale podmínky, uvedené v následujícím možnostech samoinstalace. V rámci zprovoznění přípojek jsme také pro zájemce připraveni přidelit libovolný počet vnitřních CZFree IP adres - dle pravidel CZFree.

  100 Mbps Ethernet - reaktivace existující přípojky

  Nejčastějším způsobem připojení vlastními silami je dnes aktivace již existujícího kabelového připojení bytu, které zůstalo k dispozici např. po předchozím nájemníkovi či majiteli bytu. Výhodu v tomto případě představuje skutečnost, že domovní rozvody jsou v případě naší sítě nejčastěji realizovány standardní LAN technologií 100 Mbps ethernet. Kabel sítě SPOJE.NET je tedy obvykle možné připojit přímo do síťové karty vašeho stolního počítače či notebooku, aniž by bylo nutné kupovat nějaký speciální modem či adaptér. Pak už stačí jen ručně nastavit statickou IP adresu, která vám bude přidělena poté, co kontaktujete firmu a objednáte si připojení. Automatické přidělení IP adresy, umožňující připojení do Internetu základní, bezplatně poskytovanou rychlostí, je zatím k dispozici pouze v některých objektech.

  100 Mbps Ethernet - natažení vlastního kabelu

  Instalaci kabelového připojení lze provést svépomocí i v bytech, které do naší sítě zatím nejsou připojené - podmínkou je pouze přítomnost komunikačního zařízení již zapojeného do sítě SPOJE.NET v objektu a natažení vlastního ethernetového kabelu k tomuto zařízení. V tomto případě neplatíte žádný instalační poplatek (ani ve formě minimálního předplatného služeb). Před připojením vašeho vlastního kabelu k zařízení vlastněnému společností SPOJE.NET (typicky ethernetový switch) je bezpodmínečně nutné kontaktovat techniky (např. prostřednictvím oddělení technické podpory - helpdesku) či jiné oprávněné osoby spolupracující se společností SPOJE.NET a vyžádat si jejich souhlas se zapojením kabelu do místní počítačové sítě (LAN) v daném objektu či domovním bloku. Nutností je v tomto případě nahlášení čísla portu na switchi, do kterého zapojujete svůj kabel. Technik vám potom sdělí potřebná nastavení IP adres pro přístup do internetu. Tato možnost je zejména dostupná v menších objektech. V ostatních místech vyžaduje zapojení kabelu do našeho switche návštěvu technika.

  Wi-Fi

  Klasickým způsobem instalace svépomocí bylo původně hlavně připojení v pásmu 2.4 Ghz Wi-Fi (802.11b). Přístupové body v tomto pásmu společnost SPOJE.NET provozuje i nadále a připojení je nadále možné - ovšem přenosová rychlost této technologie dnes již většinou nenaplňuje očekávání uživatelů. Přesto je připojení pomocí technologie Wi-Fi schopné konkurovat některým jiným druhům připojení - zejména většině technologií používaných v rámci mobilního připojení. K navázání kvalitního venkovního spojení vám obvykle nebude stačit Wi-Fi zařízení vestavěné ve vašem notebooku či netbooku - ale budete potřebovat kvalitní směrovou anténu, umístěnou tak, aby byla zajištěna přímá viditelnost na některý z našich přístupových bodů. Kvalitní nezarušené spojení v pásmu 2.4 Ghz lze s použitím přiměřené směrové antény (typicky 10 - 24 dB) navázat na vzdálenosti až 500m (ve vyjímečných případech i na větší vzdálenost). IP adresa, umožňující připojení do Internetu základní, bezplatně poskytovanou rychlostí, je v tomto případě obvykle přidělena přístupovým bodem automaticky (DHCP). Mapu přístupových bodů lze nalézt na webu CZFree.Net. Na většině těchto bodů je také zpřístupěna konektivita formou volných hotspotů.

  5 Ghz

  Svépomocná instalace bezdrátového připojení v pásmu 5 Ghz je teoreticky možná, ale není příliš obvyklá. Podmínkou připojení je umožnit správcům sítě SPOJE.NET vzdálený přístup do použitého klientského zařízení. Parametry instalovaného zařízení je nutné předem konzultovat s techniky či jinými oprávněnými osobami spolupracujícími se společností SPOJE.NET a vyžádat si souhlas s přístupem do bezdrátové sítě. Konfigurace 5 Ghz sítě je komplexnější, než v případě Wi-Fi: například proto, že SPOJE.NET používají nejmodernější typy modulace, které ale podporují pouze zařízení některých výrobců, apod.

  SZPI

  Státní zemědělská a potravinářská inspekce vede od 1. 10. 2022 seznam internetových stránek s nabídkou nebezpečných potravin nebo jejichž obsah závažným způsobem porušuje požadavky stanovené právními předpisy. SPOJE.NET jako poskytovatel služby přístupu k internetu na území České republiky zamezí přístupu ke stránkám uvedeným v seznamu.

  VOP

  S platností od 1. 7. 2022 dochází ke změně Všeobecných obchodních podmínek. Zveřejňujeme informace k využití změny poskytovatele podle § 34a zákona 127/2005 Sb. a dále dokumenty vzor smlouvy, vzor firemní smlouvy a vzor tzv. "Shrnutí smlouvy".

  GDPR

  Prohlášení o ochraně osobních údajů naleznete zde.

  Praha  1  2  6  7  8 

  Břevnov - Střešovice 

  Strahov - Hradčany - Malá Strana - Staré Město - Ořechovka - Petřiny - Letná - Dejvice - Bubeneč - Bubny - Hanspaulka - Baba - Podbaba - Trója - Kobylisy - Klecánky - Husinec

  Seznam ulic »

  Arachne Labs
  CZFree.Net

  Neutral czFree eXchange